LİDER OLMAK

En son güncellendiği tarih: Şub 8


Create a blog post subtitle that summarizes your post in a few short, punchy sentences and entices your audience to continue reading.


Lider çoğu zaman yönetici kelimesi ile karıştırılmaktadır. Fakat ikisi farklı kelimelerdir. Lider bir topluluğa önderlik eder fakat yönetici önderlik yeteneklerine sahip olmasa da olur. Her lider bir yöneticidir fakat her yönetici bir lider değildir diyerek en güzel şekilde açıklayabiliriz.

Bir kişinin lider olabilmesi için belli başlı liderlik özelliklerine sahip olması gerekir. Bu belli başlı özellikler hiç değişmeyen özelliklerdir.

Bunlar:

Dürüst Olmak: Bir lider kesinlikle dürüst olmalıdır. Söyledikleri ve yaptıkları arasında tezatlık olmamalıdır. Özü sözü bir ve her zaman doğru savunan bir kişi olmalıdır.


İlham Veren Kişi Olmak: Lider kesinlikle pozitif ve enerjili olmalıdır. İnsanların hayatlarına dair umut verici olmalıdır ve her zaman onlar için çok iyi bir örnek olmak için çabalamalıdır.


Vizyon Sahibi Olmak: Liderler insanların önüne bir hedef koyarak onları bu hedefler doğrultusunda harekete geçirmelidir.


Becerikli Olmak: Bir lider işini kuşkusuz çok iyi yapmalıdır. Doğru kararlar verebilmelidir. İşinde yetenekli olmak zorundadır. Ve en önemlisi yeteneklerine ve kabiliyetine güvenmelidir.

Liderlik doğuştan gelmez.Lider olabilmek için bu özelliklere isterseniz sahip olabilirsiniz. Liderlik özellikleri kapsamında kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğer lider olmak istiyorsanız öncelikle bu dört liderlik özelliğini dikkate almalısınız.

0 görüntüleme

For Daily Motivation

© 2023 by Naomi Rhyme. Proudly created with Wix.com