Murat Koçyiğit

Merhabalar; Ben Murat Koçyiğit, evet biliyorum yazar hakkında kısmı genelde bir başkası tarafından anlatılıyormuş gibi yazılır fakat madem bir oyundan bahsediyoruz çok daha özgür olabileceğimizi düşündüm ve böyle bir şey yapmaya karar verdim. Aslında giriş bölümünde hikayemle ilgili uzunca bir bölüm bulacaksınız ama yine de kendi oyunumdan biraz olsun bahsetmek istiyorum.

 

1985 yılında İstanbul’da doğdum. İlk okul eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra    1995 senesinde babamın verdiği olağan üstü kararla birlikte tüm aile Antalya’nın Alanya ilçesine taşındık. Orta ve lise eğitimimi Alanya’da tamamladıktan sonra Lisans eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde, Yüksek Lisans Eğitimini ise Akdeniz Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programında “Y Kuşağının Sosyal Ağ Oluşturma Potansiyellerinin İncelenmesi’’ dönem projesi ile tamamladım. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ndeki lisans eğitimini de hali hazırda sürdürüyorum.

 

İlk profesyonel iş yaşantıma bir İngiliz ilaç firması olan GlaxoSmithKline bünyesinde tanıtım uzmanlığı göreviyle başladım ve dört yıl süreyle bu görevi başarıyla sürdürdüm. 2013 yılı itibari ile Telekomünikasyon sektöründen aldığım teklifi değerlendirdim ve iki yıl süreyle Bölge Müdürü olarak General Mobile firması bünyesinde görev aldım. 2015 yılında JCI (Junior Chamber International) derneği Antalya Şubesi Eğitim ve Gelişimden sorumlu yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptım. Aynı yıl özel sektördeki görevimden ayrıldım ve kendi markam olan Meeting Turkey Focus Dergisini ve İstanbul Maslak’ta yine kendi şirketim olan SwotWork Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurdum. 2019 yılında havacılık sektöründen aldığım teklifi değerlendirdim ve kariyer planlama, organizasyon yönetimi, kurumsal gelişim eğitimleri ve işe alım süreçlerine dair danışmanlık ve gelişim uzmanlığı yaptım.

 

Henüz 24 yaşındayken hem yaptığım işi daha kaliteli hale getirmek hem de lise yıllarından beri merak alanım olan Davranış Bilimleri ve Nöro-Linguistik alanlarında yoğunlaşmaya karar verdim ve NLP Practitioner License Programı ve Master Practitioner License programını, yaşam, öğrenci ve yönetici koçluk eğitimlerini tamamlayarak (INALPTA onaylı) NLP uzmanı ve uygulayıcısı aynı zamanda bireysel koç unvanlarını elde ederek öz sermayemi destekledim.   2014 yılında Nefes Master Eğitmeni Mustafa Kartal’ın öncülüğünde Nefes Koçluk ve Holoterapik Nefes Teknikleri eğitimlerini alarak Nefes Koçu ve uygulayıcısı olma hakkını elde ettim.

 

2017 yılında; Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Training of Trainer Program on the “Enterprise Development & Investment Promotion” programını tamamlayarak Birleşmiş Milletler Girişimcilik ve İş Danışmanı Eğitimci Eğitmeni oldum. Aynı zamanda Uluslararası Akrediteli (EDUCERT) Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlığı eğitimlerini tamamladım ve bugüne kadar 500’den fazla Emniyet Teşkilatı mensubuna yüz okuma, suçlu profili, yalan yakalama gibi konularda eğitimler verdim.

 

Bugüne kadar, Cumhurbaşkanlığı Kariyer Fuarları, Türkiye İstatistik Kurumu, Esnaf Odaları ve Belediyelerin dahil olduğu birçok kamu kurumu ile başta üniversiteler, havacılık, ilaç, telekomünikasyon, turizm sektörleri olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok sektörden firmanın çalışan ve yöneticilerinin dahil olduğu yaklaşık 30.000 kişiyle eğitim ve seminer organizasyonlarında buluşma imkânım oldu. Kariyer yönetimi, organizasyon yönetimi, kurumsal ve bireysel gelişim eğitimleri, satış eğitimleri ve işe alım süreçlerine dair danışmanlık üzerine yaptığım çalışmaları ise hala sürdürmekteyim.

For Daily Motivation

© 2023 by Naomi Rhyme. Proudly created with Wix.com