Murat Koçyiğit 1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul’da, Orta ve lise eğitimini Alanya’ da tamamladı. Lisans eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde, Yüksek Lisans Eğitimini ise Akdeniz Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programında “Y Kuşağının Sosyal Ağ Oluşturma Potansiyellerinin İncelenmesi’’ dönem projesi ile tamamlamıştır.

 

Profesyonel iş yaşamına İngiliz ilaç firması GlaxoSmithKline bünyesinde tanıtım uzmanlığı göreviyle başlayan Murat Koçyiğit, ilerleyen yıllarda Telekomünikasyon sektöründe Bölge Müdürlüğü, Havacılık sektöründe ise kariyer planlama, organizasyon yönetimi, kurumsal gelişim eğitimleri ile işe alım süreçlerine dair danışmanlık ve gelişim uzmanlığı yapmıştır. 2015 yılında JCI derneği Antalya Şubesi Eğitim ve Gelişimden sorumlu yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve genel sekreterliği görevlerini üstlenmiştir. Aynı yıl özel sektördeki görevinden ayrılmış ve kendi markaları olan Meeting Turkey Focus Dergisini ve SwotWork Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurmuştur.

 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı Girişimcilik ve İş Danışmanı Eğitimci Eğitmeni olan Murat Koçyiğit, henüz 24 yaşındayken Davranış Bilimleri ve Nöro-Linguistik alanlarında yoğunlaşmaya karar vermiş ve NLP Practitioner License Programı ve Master Practitioner License programını, yaşam, öğrenci ve yönetici koçluk eğitimlerini tamamlayarak (INALPTA onaylı) NLP uzmanı ve uygulayıcısı aynı zamanda bireysel koç unvanlarını elde ederek öz sermayesini desteklemiştir. 2014 yılında Nefes Koçluk ve Holoterapik Nefes Teknikleri eğitimlerini alarak Nefes Koçu ve uygulayıcısı olma hakkını elde etmesinin yanı sıra Uluslararası Akrediteli (EDUCERT) Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanıdır. Bugüne kadar 500’den fazla Emniyet Teşkilatı mensubuna yüz okuma, suçlu profili, yalan yakalama gibi konularda eğitimler verme fırsatına ulaşmıştır.

 

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Fuarları, Türkiye İstatistik Kurumu, Esnaf Odaları ve Belediyelerin dahil olduğu birçok kamu kurumu ile başta üniversiteler, havacılık, ilaç, telekomünikasyon, turizm sektörleri ve Spor Kulüpleri olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok sektörden firmanın çalışan ve yöneticilerinin dahil olduğu yaklaşık 30.000 kişiyle eğitim ve seminer organizasyonlarında buluşmuştur. Kariyer yönetimi, organizasyon yönetimi, kurumsal ve bireysel gelişim eğitimleri, satış eğitimleri ve işe alım süreçlerine dair danışmanlık üzerine yaptığı çalışmalarını ise hâlâ sürdürmektedir.  

İnsanlara sunduğunuz diğer dersler hakkında bilgi verin. Görüntüler, metin ve bağlantılar ekleyin veya dinamik içerik sergilemek için koleksiyonunuzdan veriler bağlayın.

+90 (532) 054 91 60    /

Murat KOÇYİĞİT | Copyright 2020, Tüm Hakları Saklıdır | 

  • Twitter Clean
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon