Murat Koçyiğit Kimdir?
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Murat Koçyiğit 1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul’da, orta ve lise eğitimini Alanya’ da tamamladı. Lisans eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde, Yüksek Lisans Eğitimini ise Akdeniz Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programında “Y Kuşağının Sosyal Ağ Oluşturma Potansiyellerinin İncelenmesi’’ dönem projesi ile tamamlamıştır.

 

Profesyonel iş yaşamına İngiliz ilaç firması GlaxoSmithKline bünyesinde tanıtım uzmanlığı göreviyle başlayan Murat Koçyiğit, ilerleyen yıllarda Telekomünikasyon sektöründe Bölge Müdürlüğü, Havacılık sektöründe ise kariyer planlama, organizasyon yönetimi, kurumsal gelişim eğitimleri ile işe alım süreçlerine dair danışmanlık ve gelişim uzmanlığı yapmıştır. 2015 yılında JCI derneği Antalya Şubesi Eğitim ve Gelişimden sorumlu yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve genel sekreterliği görevlerini üstlenmiştir. Aynı yıl özel sektördeki görevinden ayrılmış ve kendi markaları olan Meeting Turkey Focus Dergisini ve SwotWork Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurmuştur.

 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı Girişimcilik ve İş Danışmanı Eğitimci Eğitmeni olan Murat Koçyiğit, henüz 24 yaşındayken Davranış Bilimleri ve Nöro-Linguistik alanlarında yoğunlaşmaya karar vermiş ve NLP Practitioner License Programı ve Master Practitioner License programını, yaşam, öğrenci ve yönetici koçluk eğitimlerini tamamlayarak (INALPTA onaylı) NLP uzmanı ve uygulayıcısı aynı zamanda bireysel koç unvanlarını elde ederek öz sermayesini desteklemiştir. 2014 yılında Nefes Koçluk ve Holoterapik Nefes Teknikleri eğitimlerini alarak Nefes Koçu ve uygulayıcısı olma hakkını elde etmesinin yanı sıra Uluslararası Akrediteli (EDUCERT) Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanıdır. Bugüne kadar 500’den fazla Emniyet Teşkilatı mensubuna yüz okuma, suçlu profili, yalan yakalama gibi konularda eğitimler verme fırsatına ulaşmıştır.

 

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Fuarları, Türkiye İstatistik Kurumu, Esnaf Odaları ve Belediyelerin dahil olduğu birçok kamu kurumu ile başta üniversiteler, havacılık, ilaç, telekomünikasyon, turizm sektörleri ve Spor Kulüpleri olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok sektörden firmanın çalışan ve yöneticilerinin dahil olduğu yaklaşık 30.000 kişiyle eğitim ve seminer organizasyonlarında buluşmuştur. Kariyer yönetimi, organizasyon yönetimi, kurumsal ve bireysel gelişim eğitimleri, satış eğitimleri ve işe alım süreçlerine dair danışmanlık üzerine yaptığı çalışmalarını ise hâlâ sürdürmektedir.  

Referanslar

Başlıksız-4.png
Logo_JCI.png
images.jfif
0689301025.png
45.jpg
atlasjet-logo-png-3.png
images.png
kotonlogosirket_5012_461883.jpg
logo-aventis-png-transparent-logo-aventi
general-mobile-logo-png-4.png
hi_logo-300x211.jpg
0.png
indir.jfif
telpa-logo1.jpg
5c9296994fbf4.jpg
0 (1).png
unnamed.png
44.jpg
sakarya-niversite-1.png
48.jpg
1200px-Süleyman_Demirel_University_logo.
unnamed (1).png
akdenizüniybslogo.png
50.jpg
0.png
58.jpg
HIdbq8CX_400x400.jpg
unnamed.jpg
turk_sporunun_destekcisi_mahmood_coffee_1566395368_6167.jpg
xPOLO-ASN.png.pagespeed.ic.pevE1FYxKK.pn
images.jfif