Hedeflerinizi Belirleyin

hedef
Büyükşehir Belediyesi ve ANDEM işbirliğiyle düzenlenen Gençlik Akademisi’nin 3’üncü toplantısında iş hayatına atılmak isteyen gençlere uzman kişiler tarafından eğitim verildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Antalya Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (ANDEM) işbirliğiyle kurulan Gençlik Akademisi’nin 3’uncü toplantısı, Cam Piramit Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İş dünyasına yeni atılmış ya da atılmak üzere olan gençleri kapsayan eğitimlerde NLP ile kişisel farkındalık, işletmelerde insan kaynakları yönetimi, yaratıcı düşünce ve inovasyon ile takım oyunu konularında eğitim verildi.

Hedefleri Genelden Özele Yayın

ANDEM eğitmenlerinden Murat Koçyiğit, gençlere şu önerilerde bulundu: “Hedeflerinizi genelden özele doğru yaymak durumundasınız. Kariyer hedefin, nereye kadar götürür, bunun planlamasını yapın. Hedefler noktasında ise bir hedef belirleyerek neye sahip olduğumuz ve ne istediğimiz arasındaki ayrımın farkına varırız. Hedefleri uzun vadeli ve kısa vadeli tutabilirsiniz. Hedefinizi belirleyiniz. Ne istediğinizi bilmediğiniz zaman çevrenizde kendi hedeflerine ulaşmak için sizi bir çalışmaya sokmaktan çok memnun olacak birçok insan olacaktır. Sizin bir hedefiniz olursa, hiç kimse sizden nemalanmak gibi bir niyetin içine giremez.”

Uzmanlar Eğitim Verdi

Gün boyu süren eğitimlerde gençlere konularında uzman kişiler tarafından eğitimler verildi. Eğitimlerin ardından Gençlik Akademisi’nin katılımcılarına belgeleri verildi. Gençlerin bu eğitimlerle kişisel gelişimlerine ve iş arama becerilerine katkı sağlanması, iş ve sosyal hayatta kendilerini daha iyi kabul ettirebilecekleri donanıma sahip olmaları hedefleniyor.

***

07 Mayıs 2012 tarihinde Gündem Antalya gazetesinde yayınlanmıştır.

Murat Koçyiğit

1984 İstanbul doğumludur. İlkokulu İstanbul’da, ortaokul ve liseyi Antalya’ da tamamladı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu. İlaç sektöründe tanıtım uzmanı olarak görev yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitmen, sertifikalı NLP uzmanı ve bireysel koçtur.

Etiketler: ,
Kategoriler: Basında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yeni Kitabım Çok Yakında Sizlerle…

Yeni Kitabım Çok Yakında Sizlerle…

Facebook’tayım

Twitter’dayım